Kvarcinis akmuo

 

Kvarcinis akmuo – tai natūralaus kvarco dalelių (maždaug 90%) ir poliesterio dervų (maždaug 10%) mišinys su trupučiu pigmentų. Tokia medžiaga atkartoja natūralaus akmens išvaizdą, bet yra tvirtesnė ir neporėta. Ji atspari smūgiams ir braižymui, neabsorbuoja išlietų skysčių, lengvai valoma. Dirbtinio kvarco lakštai buityje pranašesni už natūralų akmenį ir tuo, kad nepelyja, nedūlėja, netrupa, neišsidėvi. Tokio stalviršio užteks visam gyvenimui. 

Kvarcinis akmuo yra kietesnis ir lankstesnis už daugelį natūralaus akmens rūšių. Kvarco plokštės vidinė struktūra vienoda, nėra paslėptų įtrūkimų ar atsitiktinių priemaišų, kurių gali būti natūraliame akmenyje. Be to, dirbtinio dirbtinio kvarco spalva ir raštas yra vienodi. Poliesterinės rišamosios medžiagos suteikia šiai medžiagai šiek tiek lankstumo, neleisdamos įtrūkti dėl lenkimo ar spaudimo. Todėl standartinė dirbtinio kvarco plokštė yra plonesnė negu plokštė iš natūralaus akmens. 


kvarcinio akmens apdirbėjai

Products of stone logotipas


Kuo ypatingas kvarcinis akmuo?

 

Elegantiški, dailių raštų ir tvirti kvarcinio akmens stalviršiai paverčia namus tikra švente. Tik nebijokite jų gražumo - jie lengvai prižiūrimi. Viskas, ko jums reikės virtuvėje – tai kempinėlė, muilas ir vanduo. Į šią neporėtą medžiagą neįsigeria skysčiai – ant paviršiaus galite išlieti burokėlių sulčių, pribarstyti kario. Nuvalius stalviršį, neliks jokių dėmių. Pamirškite vaškus ir impregnantus.

 

Dirbtinis kvarcas kietas kaip granitas, o dėl įmaišytų dervų - netrapus ir net šiek tiek lankstus. Jis atsparus braižymui ir kitokiam išoriniam poveikiui. Kvarcinio akmens vidinė struktūra vienoda, jame nėra paslėptų įtrūkimų ar priemaišų, kurių pasitaiko natūraliame akmenyje. Tos pačios rūšies dirbtinio kvarco plokščių spalva ir raštai yra vienodi. Dirbtinis kvarcas netoksiškas ir nesukelia alergijos, nes neskleidžia į orą cheminių medžiagų. Dauguma kvarcinio akmens produktų turi Green Guard Environmental Institute sertifikatą, užtikrinantį minimaliausią įmanomą į aplinką išskiriamų lakiųjų medžiagų kiekį. 

 

Kita gera kvarcinio akmens savybė – jis santykinai atsparus karščiui (iki 150 °C), nors šiuo atžvilgiu ir nelenkia granito, marmuro, smiltainio. Dirbtinis kvarcas gali būti jautrus ir mažesniam, bet ilgiau veikiančiam karščiui. Taigi, jei netyčia ant kvarcinio stalviršio padėsite karštą puodą, nieko nenutiks - tik greitai jį nuimkite ir specialiai to nedarykite. Nuo viryklės puodus geriau perkelkite ant lentelės. Jei gamybos ceche ar namuose kvarco paviršių paveiks atvira liepsna ar labai karštas objektas, dėl medžiagoje esančių dervų toje vietoje gali pakisti plokštės spalva.

 

Virtuvės stalviršis su sienele ir virtuvine sala iš Sodostone kvarcinio akmens Qomolangma
Virtuvės stalviršis su sienele ir virtuvinė sala sujungta su stalu iš Sodostone kvarcinio akmens

 

Kvarcinio akmens paletėje – šimtai spalvų ir raštų, tinkančių moderniai, retro ar tradicinio stiliaus virtuvei. Tačiau nepamirškite, kad ant blizgių juodų paviršių gerai matysis pirštų antspaudai. Po kvarcinio akmens stalviršiu galima įmontuoti plautuvę – tai suteiks virtuvei tvarkingą vaizdą, o šeimininkei – papildomo patogumo, nes maisto likučiai valant stalą neužklius ir neįlįs į tarpus, nešvarumų nereikės krapštyti, valyti šepetėliu. 

 

Kvarciniai paviršiai tinka ir kitoms erdvėms – akių neatitrauksite nuo kvarcine plokšte uždengtos miegamojo palangės, kavos stalelio, koridoriaus komodos ar svetainės baldų. Ir dar - kvarcinio akmens lakštai dideli (maždaug 310 cm ilgio ir 150 cm pločio), todėl net stambus gaminys turės nedaug sudūrimų. Tai ypač aktualu kvarco plokštėmis dengiant sienas, grindis, verslo registratūras, restoranų barus ir tt.

 

Nors poliesterinės dervos rišamosios medžiagos suteikia plokštėms šiek tiek lankstumo, neleisdamos įtrūkti dėl lenkimo ar spaudimo, rišamosios medžiagos dažnai ir toliau kietėja, todėl laikui bėgant lankstumas prarandamas. Poliesterio dervas gali paveikti ultravioletiniai spinduliai, todėl dirbtinis kvarcas neturėtų būti naudojamas lauke. Dėl nuolatinio UV spindulių poveikio gali pakisti akmens spalva ir suirti dervos rišiklis.


Kvarcinio akmens tiekėjai

Caesarstone logotipas
Avant Quartz logotipas
Radianz Quartz Surfaces logotipas


Kaip gaminamas kvarcinis akmuo?

 

Kvarcinis akmuo gaminamas iš 90-97 procentų į miltus sutrinto kvarco dulkių ir 3-10 procentų poliesterio dervų bei pigmentų. Šis mišinys suspaudžiamas naudojant vibrokompresorių, iš jo pašalinamas oras. Susmulkinto akmens ir dervos masė liejama ant judančios juostos, kaitinama, formuojama ir vakuume suspaudžiama dideliame prese. Vibracija padeda sutankinti mišinį, todėl gaunama izotropinė plokštė, kurioje beveik nėra porų. į mišinį taip pat dedama apdailos absorbentų, kurie slopina spalvos pokyčius, atsirandančius dėl poliesterio dervos reakcijos su ultravioletiniais spinduliais. Sukietėjusi plokštė po 24-48 valandų nupoliruojama. 

 

Kai kurios įmonės pačios importuoja akmens skaldą savo gaminiams, kitos perka jau susmulkintus akmens miltelius. Dirbtinis akmuo, pagamintas naudojant nesočiąsias poliesterio dervas, pasižymi mažu vandens įgeriamumu, puikiu cheminiu patvarumu, dideliu kietumu, atsparumu lenkimui ir temperatūros pokyčiams, palyginti su granitu ir marmuru.

 


kvarcinio akmens savybės

  1. Ilgaamžis
  2. Higieniškas
  3. Neporėtas
  4. Matomos sujungimo žymės
  5. Atsparus dėmėms
  6. Netoksiškas
  7. Kietas
  8. Tvirtas
  9. Sunkiai uždegamas
  10. Atsparus karščiui iki 150ºC
  11. Atsparus dėvėjimuisi
  12. Atsparus UV spinduliams
  13. Lengvai valomas ir prižiūrimas
  14. Nereikia impregnuoti

Virtuvės stalas iš Sodostone pilko kvarcinio akmens
Virtuvės stalas iš Sodostone kvarcinio akmens

Kam naudojamas kvarcinis akmuo?

 

Virtuvės stalviršiams

Vonios stalviršiams ir baldams

Vidaus sienų apdailai

Palangėms

Baseinams

SPA ir dušams

Grindims

Laiptams



Kaip valyti kvarcinius stalviršius?

 

Kvarcinio akmens stalviršius pakanka reguliariai nuplauti šiltu vandeniu su indų plovimo skysčiu. Ši medžiaga neporėta, į ją neįsiskverbia pelėsis ir bakterijos, jos nereikia impregnuoti. Nors kvarcas atsparus įbrėžimams, reikėtų vengti abrazyvinių šepečių. Tam tikri valikliai ir cheminės medžiagos gali pažeisti kvarcinių stalviršių paviršių ar pakeisti spalvą. Venkite sąlyčio su kanalizacijos valikliais, orkaičių valikliais, dažų nuėmikliais, tirpikliais, acetonu ir nagų lako valikliais, rūgštiniais ar kitais stipriais valikliais.

 

kvarcinio akmens pavyzdžiai interjere


Kuo kvarcinis akmuo skiriasi nuo presuoto akmens

 

Dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo (dar vadinamas sulydytu arba sukepintu akmeniu) yra labai kieti paviršiai, dar kietesni už granitą. Jie ilgaamžiai, atsparūs įbrėžimams, neporėti, lengvai valomi, ant jų išliejus skysčius nelieka dėmių. Presuotas akmuo dar kietesnis už dirbtinį kvarcą. Šių medžiagų paviršiaus nereikia impregnuoti.

 

Pagrindinis kvarcinio ir presuoto akmens skirtumas yra medžiagos sudėtis: dirbtinis kvarcinis akmuo yra natūralaus mineralo kvarco (apie 90 proc.) ir dervos rišiklių (apie 10 proc.) derinys, o presuotas akmuo sudarytas tik iš natūralių mineralų. Mineralai į naują medžiagą sulydomi veikiant juos labai aukštoje temperatūroje dideliu slėgiu, kartais elektra. Taip mineralai paverčiami nauja medžiaga, kurios išskirtinė savybė - jos kietumas.

 

Dėl skirtingos sudėties dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo skiriasi savo atsparumu karščiui. Kai kurių spalvų kvarcas gali būti jam jautrus. Jei gamybos ceche ar namuose kvarco paviršių paveiks atvira liepsna ar labai karštas objektas, dėl medžiagoje esančių dervų gali pakisti jo spalva. Presuotas akmuo susidaro veikiamas itin aukštos temperatūros, todėl jis karščiui visiškai atsparus.


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt