Presuotas dirbtinis akmuo

 

Presuotas akmuo, dar vadinamas dirbtiniu granitu, presuotu aglomeratu ar sukepintu akmeniu, skiriasi nuo kitų dirbtinio akmens rūšių savo savybėmis, sudėtimi ir gamybos ypatumais. Tokios plokštumos atrodo ypač moderniai ir pažvelgus sukuria lengvumo įspūdį, nes presuotas akmuo gali būti labai plonas. Tvirtumu ir atsparumu jis lenkia natūralų akmenį. Ši 100% natūrali medžiaga yra naujausia aukščiausiųjų technologijų mados kryptis. Ekologiškesnio pasirinkimo nė negali būti – presuoto akmens nereikia nei impregnuoti, nei dažyti, nei dengti kokiu nors laku.

Kažin ar įsivaizduojate, ką presuoto akmens masė patiria prieš tapdama jūsų stalviršiu, grindimis ar siena? Šiai medžiagai naudojamas uolienų mišinys (trinto akmens dulkės, smėlis, molis) atlaiko baisų slėgį – trijų metrų ilgio plokštę prislegia maždaug dviejų Eifelio bokštų svoris. Supresuotos plokštės tikra šio žodžio prasme kepamos specialioje krosnyje, daugiau nei 1200 laipsnių karščio temperatūroje. Naudojant tokią technologiją, dalelės natūraliai viena su kita susilydo, o medžiaga įgyja išskirtinių fizinių ir mechaninių savybių. 

 

Virtuvės stalviršis, sienelė ir plautuvė iš presuoto akmens Neolith
Virtuvės stalviršis, sienelė, baldų fasadai ir plautuvė iš presuoto akmens Neolith

Presuoto akmens apdirbėjai Lietuvoje

Veritas Ana logotipas


Kuo ypatingas presuotas akmuo?

 

Presuotas akmuo - itin kieta ir 100 proc. natūrali medžiaga, atspari braižymui ir ekstremaliam karščiui. Iš plonų plokščių gaminami baldų fasadai, židinių apdaila, vidaus ir lauko sienų apdaila. Kokybiškos presuoto akmens plokštės nepradeginsite ir nesubraižysite peiliu. Kai kurių gamintojų plokštės atsparios dažams – net grafiti piešiniai lengvai nuvalomi. Dėl šios savybės jomis kartais apdailinami mokslo įstaigų fasadai ir sienos.

 

Savo patvarumą ir atsparumą presuoto akmens plokštė atskleidžia tuomet, kai priklijuojama ant tvirto pagrindo (sumontavus baldą, išbetonavus grindis ar sienas). Jei pagrindas netvirtas ar šiek tiek lankstus, plokštės nuo spaudimo, lenkimo ar smūgio gali skilti. Standartinis presuoto akmens plokštės storis -  12 mm. Ši medžiaga gali būti ir visai plonytė - vos 3 mm, 4 mm ar 6 mm. Presuoto akmens praktiškai nereikia prižiūrėti, impregnuoti ar ypatingai saugoti. 

 

Dažniausiai presuotos keramikos plokščių raštas ir tekstūra matoma tik paviršiuje, o perpjovus medžiagą spalva būna lygi - rašto nematyti per visą tūrį kaip natūralių akmenų. Ultra kompaktinių paviršių gamintojai nuolat tobulina savo technologijas, todėl maža dalis presuotų plokščių jau yra pilnavidurės. Pilnavidurės briaunos sukuria dar realesnį natūralaus akmens įspūdį. Pilno tūrio plokštes kuriančių gamintojų – vienetai, o tokia medžiaga – pati brangiausia. Presuoto akmens gamintojai neatskleidžia savo technologijų, todėl skirtingų prekinių ženklų plokščių savybės gali skirtis.

 

Presuotam akmeniui apdirbti reikia specialių deimantinių pjūklų, įrankių ir ypatingų įgūdžių. Pjaunant įprastais akmens pjūklais plokštė dėl savo kietumo ir nepaslankumo gali skilti, nutrupėti jos kraštai. Taip gali nutikti ir neatsargiai transportuojant gaminius – automobilyje sukratyti stalviršiai gali skilti, lūžti. Šiai medžiagai būtinas tvirtas ir nelankstus pagrindas, tik tada ji atskleis savo kietumą ir gerąsias savybes. Presuoto akmens grindis galima kloti tik ant išlyginto betono, juo labiau į tai reikėtų atkreipti dėmesį statant sunkius baldus. Prisiminkite – tai ne plytelė, o trijų metrų ilgio plokštė.


Presuoto akmens tiekėjai


Presuotas akmuo nebijo nei karščio, nei braižymo, jis tinka lauko baldams, pastatų fasadams
Presuotas akmuo nebijo nei karščio, nei braižymo, jis tinka lauko baldams, pastatų fasadams

Kaip gaminamas presuotas akmuo?

 

Presuotas akmuo yra 100 % natūrali ir higieniška medžiaga, kurios pagrindą sudaro granito mineralai, kvarco mineralai ir natūralūs oksidai. Presuoto akmens gamybos procesas atkartoja tas pačias sąlygas, kurioms esant žemės gelmėse susidaro natūralūs akmenys. Tai pasiekiama naujausių technologijų pagalba. Granito dalelės, tokios kaip kvarcas ir feldšpatas, suteikia presuotam akmeniui išskirtinio kietumo ir tvirtumo. Stiklo dalelės, tokios kaip silicio dioksidas, užtikrina medžiagos cheminį stabilumą. Kad plokštės būtų reikiamų spalvų, įmaišoma jas nudažančių natūralių oksidų.

  1. Pirmiausia kruopščiai atrenkamos ir sumaišomos presuotam akmeniui gaminti reikalingos žaliavos (mineralai ir akmens dulkės). Sulietas į formą, šis mišinys paveikiamas itin dideliu karščiu ir slėgiu (apie 400 barų).
  2. Antrajame etape plokštės perleidžiamos per specialią krosnį, kurioje jos degamos ir kepamos aukštesnėje nei 1200 ºC temperatūroje. Veikiamas ekstremaliai aukštos temperatūros, suslėgtas mišinys virsta išskirtinio kietumo medžiaga. Buvusios atskiros dalelės visam laikui susilydo ir persilydo tarpusavyje natūraliai, nenaudojant jokių dervų ar rišamųjų medžiagų. Taip sukuriami ultra kompaktiniai paviršiai, pasižymintys unikaliomis mechaninėmis ir techninėmis savybėmis.
  3. Paskutiniame gamybos etape ant plokštės atspausdinamas labai aukštos kokybės spaudas (arba ji paliekama su natūraliu paviršiumi).

Skirtingų gamintojų presuoto akmens plokštės skiriasi savo savybėmis dėl procese naudojamų skirtingų žaliavų bei kitų veiksnių. Savo gamybos receptų gamintojai neatskleidžia ir juos nuolat tobulina. Iš sutrinto kvarco ir granito dulkių ekstremaliame karštyje ir aukščiausiame slėgyje iškepta plokštė bus kietesnė, tvirtesnė ir atsparesnė nei žemesnėje temperatūroje ir mažesniame slėgyje supresuota iš kalkių ar molio dalelių. Vienų gamintojų plokštės atsparesnės smūgiams, kitų – mažiau trapios, trečių – išskirtiniai raštai ir tekstūra. Išskirtiniu tvirtumu ir nebraižumu išsiskiria Neolith, Lapitec, Dekton presuotas akmuo.

 

Presuoto akmens raštas ir tekstūra dažniausiai matomi tik paviršiuje, o perpjovus medžiagą spalva būna lygi (rašto nėra per visą tūrį kaip natūralių akmenų arba dirbtinio kvarcinio akmens). Kai kurių gamintojų vienos ar kelių presuotų plokščių raštas matosi per visą plokštės storį. Ultra kompaktinių paviršių gamintojai nuolat stengiasi sukurti plokštes, kurios būtų kuo panašesnės į akmenį, tačiau jį lenktų didesniu atsparumu ir geresnėmis savybėmis. Kūrimo procesas labai kruopštus ir sudėtingas, vyksta lėtai, eksperimentai brangiai kainuoja.

 

Per keletą pastarųjų metų Neolith sukūrė pilnavidurę tekstūrą kai kurioms savo storesnėms plokštėms. Pilnavidurė full body technologija užtikrina paviršiuje esančio rašto ir elementų tęstinumą ir matomumą per visą plokštės storį, nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje ji pjaunama. Lapitec jau dauguma plokščių yra pilnavidurės ir puikiai atkartoja marmuro tekstūrą. Tai leidžia architektams ir dizaineriams kurti dar patrauklesnius presuoto akmens gaminius su pilnavidurėmis briaunomis. O kam to reikia, kai yra natūralus marmuras? Tam, kad presuoto akmens paviršiai daug tvirtesni ir praktiškesni: jie nesitepa, jų nereikia saugoti ir impregnuoti, juos galima valyti praktiškai bet kuo, ant jų pilti praktiškai bet ką, jie tinka grindims, laiptams ir sienoms net labiausiai mindomose, trinamose ir aktyviai naudojamose viešose vietose.

 


Presuoto akmens savybės

  1. Atsparus braižymui
  2. Atsparus ekstremaliam karščiui
  3. Atsparus smūgiams
  4. Atsparus dėvėjimuisi
  5. Atsparus ekstremaliam šalčiui ir apledėjimui
  6. Atsparus UV spinduliams
  7. Atsparus vandeniui
  8. Lengvas
  9. Higieniškas
  10. Tinka didelio judėjimo zonose
  11. Lengvai valomas
  12. Neįgeriantis skysčių
  13. 100% natūrali medžiaga
  14. Matomi sudūrimai
  15. Nereikia impregnuoti

Virtuvės stalas iš presuotos keramikos

Kam naudojamas presuotas akmuo?

 

Virtuvės stalviršiams

Vonios stalviršiams ir baldams

Vidaus ir išorės sienų apdailai

Baldų fasadams ir durelėms

Grindims

Laiptams

Terasoms

Židinių apdailai

Baseinams

SPA ir dušams

Palangėms 



Kaip valyti presuoto akmens stalviršius?

 

Dirbtinio akmens paviršiai yra higieniški, nes jie neporėti arba labai mažai porėti (į juos negali susigerti skysčiai, kaip į natūralų akmenį). Toks yra ir dirbtinis granitas, kitaip vadinamas presuotu arba ultra kompaktiniu akmeniu. Presuoto akmens paviršiai nereikalauja daug priežiūros, jie tvirti ir atsparūs dilimui. Iš šios medžiagos pagaminti stalviršiai yra higieniški, nes į neporėtą paviršių negali įsigerti ir jame kauptis skysčiai.

 

Riebalus ir nešvarumus nuo presuoto akmens stalviršių lengvai pašalinsite indų plovikliu arba virtuvės paviršių valikliu. Didžiausias ultra kompaktinių paviršių privalumas yra tas, kad neblizgius stalviršiųs galima pašveisti ir stipresniais valikliais, pvz. orkaičių valikliu, amoniaku ar spiritu. Kadangi presuotas akmuo atsparus dėmėms, nereikia baimintis, kad spalva nubluks ar pasikeis. Valikliams gali būti jautrios tik blizgios presuoto akmens plokštės. Jei turite blizgų dirbtinio granito stalviršį, valykite jį muiluotu vandeniu ar indų plovikliu. Blizgių plokščių geriau nevalyti balikliais ir šiurkščiais cheminiais šveitikliais.

 

Didelis dirbtinio granito stalviršių privalumas - maistą galima galima ruošti tiesiai ant jų nebijant sutepti ar mechaniškai pažeisti. Išsilieję skysčiai ir nešvarumai nuo ultra kompaktinių paviršių puikiai nusivalo be pastangų ir be jokių cheminių priemonių. Greitam stalviršio valymui tinka tiesiog muiluotas vanduo. Nuolat naudojant muilą ant stalviršio kartais susidaro plonytė muilo plėvelė - tik tuomet prireiks kruopštesnio pašveitimo. Presuoto akmens paviršiai yra labai atsparūs išoriniams poveikiams, bet visuomet rekomenduojame juos valyti kuo švelnesniu būdu. 

 

Presuoto akmens pavyzdžiai interjere


Kuo presuotas akmuo skiriasi nuo keraminio akmens

 

Šios stalviršių medžiagos dažnai painiojamos, nes presuotas akmuo dar vadinamas presuota keramika. Nors kai kurios tradicinės keramikos savybės gali būti panašios į presuoto akmens savybes, keramika neturi visų presuoto akmens privalumų. Presuotas akmuo vienoje medžiagoje sujungia atsparumą dėmėms, įbrėžimams, cheminėms medžiagoms ir karščiui. Tai išskirtinio kietumo ir atsparumo medžiaga.

 

Presuotas akmuo gaminamas iš panašių žaliavų kaip keramika ir porcelianas. Visgi yra keletas esminių skirtumų, susijusių su gamybos procesu: papildomi komponentai, taikomas slėgis ir gamybos laikas.

  • Presuotam akmeniui gaminti naudojamos žaliavos yra daug smulkesnės ir grynesnės, todėl ir galutinė medžiaga gaunama tolygesnės struktūros nei tradicinė keramika. Be keramikos ir porceliano žaliavų, presuoto akmens masėje taip pat yra sudedamųjų dalių, naudojamų dirbtinio kvarco ir stiklo gamybai. Dėl to presuoti paviršiai yra tvirtesni ir patvaresni nei porcelianiniai ir keraminiai.
  • Presuoto akmens komponentams suspausti ir sulydyti tarpusavyje naudojamas ypač didelis slėgis ir ekstremaliai aukšta temperatūra. Kitaip tariant, žaliavos spaudžiamos gerokai didesniu slėgiu nei gaminant keramiką, kad būtų gautas tankesnis ir tvirtesnis galutinis produktas.
  • Presuoto akmens plokštės degamos krosnyje gerokai ilgiau nei tradicinė keramika. Keramikos degimo ciklai yra daug trumpesni. Dėl ilgesnių degimo ciklų gaminys pasižymi itin atspariu, neįgeriančiu paviršiumi.

Gaminant presuotą akmenį sukuriamos tokios pačios sąlygos, kokios yra žemės gelmėse. Tokiomis sąlygomis žemėje natūraliai formuojasi akmenys. Šiuolaikinės aukštosios technologijos imituoja žemės gelmių procesus ir pagreitina vyksmą. Jei uolienoms susiformuoti žemėje prireikia milijonų metų, tai šiuolaikinės technologijos sutrumpina šį laiką iki paros ar kelių valandų.

 


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt