Kokį dirbtinį akmenį pasirinkti projektui?

 

Aukštųjų technologijų pagalba pagaminti akriliniokvarciniokeraminio ir presuoto akmens stalviršiai nepelyja, nedūlėja, netrupa ir neišsidėvi kaip dauguma natūralių akmenų. Jie neįgeria skysčių, nes mažai porėti, juos lengva valyti, o beveik beribė spalvų paletė tiks kiekvienai erdvei. Šios medžiagos tinka ne tik horizontaliems paviršiams, tokiems kaip stalai, vonios, praustuvai ar palangės, bet ir vertikaliems – baldų fasadams, kojoms, sienoms. Iš šių medžiagų kuriami įspūdingų formų ir dizaino barai, registratūros ir kitos viešųjų erdvių detalės.

 

Rinkdamiesi dirbtinį akmenį savo namams, visų pirma pagalvokite, kokia bus gaminio paskirtis ir kokių tikitės estetinių savybių.  Tik tada spręskite, ar jums reikalinga akrilinė, kvarcinė, keraminė ar presuota medžiaga. Jei renkatės vonios stalviršį, tikriausiai nepamainomas ir patogiausias bus akrilinis akmuo, iš kurio meistras išlankstys ir plautuvę. Ją galima sujungti su stalviršiu be tarpų ir siūlių, o prie stalviršio priklijuoti spintelės šoną ar bortelį nuo vandens purslų. Toks gaminys bus vientisas, be sudūrimų, kuriuose nesikaups vanduo ir nešvarumai. Akrilinis akmuo ypač tinka lenktų formų registratūroms, meniškiems baldams bei neįprastiems viešųjų erdvių sprendimams įgyvendinti.

 

Jei galvojate apie virtuvės stalviršį ar salą, puikiai tiks akrilinis akmuo, bet dar puikiau atrodys ir taip pat ilgai tarnaus kvarcinio akmens paviršiai. Skandinavijoje tai jau ne vienerius metus vyraujanti tendencija, ten jokia medžiaga virtuvėje nelenkia kvarcinio akmens. Gražiai atrodo ir kvarcinio akmens svetainės stalas bei baldų paviršiai, palangės, komodos, barai ir kitos plokštumos. Bet gal ant stalviršio norite kapoti mėsą ar kūrenti laužą? Tuomet prireiks presuoto akmens, dar vadinamo dirbtiniu granitu.

 

O jei rimtai, presuotas akmuo tiks apdailinti židiniams (akrilinis akmuo tam netinka, nes jame yra šiek tiek dervų). Dirbtinį granitą galima naudoti net didelio judėjimo zonose laiptams, grindims, sienoms. Kadangi neįgeria skysčių ir atsparus UV spinduliams, presuotas akmuo tinka fasadams. Šios medžiagos nereikia impregnuoti, kad ir kur gaminys stovėtų. Smūgiai, šaltis ir net apledėjimas dirbtiniam granitui  nebaisus. O ką jau kalbėti apie tokiomis plokštėmis dengtus baldus – vizualiai tokia erdvė atrodys ypač moderniai. Iš lengvo ir plono presuoto akmens gaminamos baldų durelės, šonai ir fasadai.

 

Keraminis ir porcelianinis akmuo primena presuotą akmenį, tik jis nėra toks kietas. Šių medžiagų plokštės dažniausiai būna 12 mm ir 6 mm storio, bet pasitaiko ir kitokių variantų. Iš keramikos ir porceliano taip pat gaminami stalviršiai, sienelės nuo purslų ir baldų paviršiai. Plonos plačiaformatės keramikos plokštės ypač patogios apdailinti židiniams, dengti sienoms, grindims. Jomis galima "aprengti" virtuvės salas, spinteles, duris. Gražiai atrodo keraminiai baldų fasadai. Porceliano ir keramikos paviršių nereikia impregnuoti, jie nebraižūs,  juos lengva valyti ir prižiūrėti.


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt