Pastato fasadų apdailai tinka ir natūralus, ir dirbtinis akmuo. Akmens apdaila ne tik puikiai atrodo, bet ir yra tvirta bei ilgaamžė. Kai kurios natūralaus akmens rūšys visiškai atsparios išoriniam atmosferos poveikiui, joms nebaisūs dideli oro temperatūrų pokyčiai, stiprūs krituliai, staigūs apledėjimai ir atitirpimai. Tokie fasadams tinkantys atsparūs akmenys yra granitas, bazaltas, skalūnas. Jie nepamainomi tiems paviršiams, kurie nuolat zulinami ir trinami.
Šiltesnio klimato sąlygomis namų fasadus galima dengti travertinu. Travertino fasadas yra kiek minkštesnis, dilesnis ir trapesnis už granitinį, tačiau natūraliai šiltesnis ir lengvesnis dėl šio akmens sudėties. Kadangi travertinas yra labai porėtas akmuo, travertino fasadas lyjant įgeria daugiau drėgmės nei pvz. granitas. Travertinas taip pat mažiau atsparus apledėjimui ir ekstremaliam šalčiui nei granitas. Travertino fasadai jautresni rūgštims ir atmosferos taršai, todėl metams bėgant pajuoduoja. Tačiau tai ne bėda - juos galima atnaujinti. Profesionaliai nuplauti jie vėl atgauna savo pirmykštę spalvą. Daug travertino pastatų yra Pietų Europoje ir Didžiojoje Britanijoje. Senovės romėnai iš travertino statė beveik viską - šventyklas, namus, pirtis, kelius, vandentiekius, teatrus ir aikštes.
Prabangius ir išskirtinius pastatus šiltesnio klimato sąlygomis galima dengti marmuru. Šio akmens savybės panašios į travertino, tik marmuras yra dar trapesnis, minkštesnis ir dilesnis. Romėnams marmuras taip pat patiko, Pietų Europoje jie paliko daugybę marmurinių statinių. Marmuras jautresnis orų poveikiui ir apledėjimui nei travertinas. Atmosferos tarša ir rūgštūs krituliai palieka jame pėdsakus. Nuo rūgščių ir vandens marmuras gali pakeisti spalvą, tapti dėmėtas. Norint, kad natūralaus marmuro fasadai išlaikytų nepriekaištingą išvaizdą, juos reikia gerai prižiūrėti.
Puiki alternatyva natūralaus akmens fasadams - fasadų apdaila iš dirbtinio akmens. Dirbtinis akmuo yra neporėtas ir neįgeria vandens, todėl tokių fasadų nereikia impregnuoti, o jų priežiūra nereikalauja daug pastangų. Ypač atspari ir tinkanti įvairiomis klimato sąlygomis yra fasadų apdaila iš presuoto akmens, dar vadinamo ultra kompaktiniu akmeniu arba dirbtiniu granitu. Presuoto akmens fasadai yra lengvesni už natūralaus akmens, nes dirbtinio akmens plokštės plonesnės. Didelėmis presuoto akmens plokštėmis dengti fasadai atrodo moderniai ir elegantiškai.
Presuotas akmuo yra itin kieta ir 100 proc. natūrali medžiaga, atspari braižymui, ekstremaliam karščiui ir šalčiui. Kokybiškos presuoto akmens fasado plokštės nepradeginsite ir nesubraižysite peiliu. Kai kurių presuoto akmens gamintojų plokštės yra atsparios dažams, todėl nuo tokių fasadų lengvai nusivalo grafiti piešiniai. Dėl šios savybės presuotu akmeniu dengiami mokslo įstaigų fasadai ir darželių sienos. Presuotas akmuo yra pati kiečiausia ir minimalaus dilumo dirbtinio akmens medžiaga, toleruojanti maksimalų eismą patalpose ir ekstremalias oro sąlygas.
Kitos išorės fasadų apdailai naudojamos dirbtinio akmens medžiagos - keramika ir porcelianas. Šios medžiagos taip pat lengvesnės už natūralų akmenį, nes jų plokštės plonesnės. Fasadus galima dengti ir akrilinio akmens plokštėmis. Visgi porcelianas ir akrilinis akmuo labiau tinka fasadams šiltesnio klimato šalyse, kur nebūna ekstremalaus šalčio ir apledėjimo.