Renkantis apdailos medžiagą baseinams, pirtims, hamamams ar SPA svarbu, kad ji drėgnoje patalpoje nepelytų, nekeistų spalvos, ir kad nebūtų jautri natūralioms bei cheminėms kosmetikos bei valymo priemonėms. Pirtis ar baseinas turi būti lengvai valomas, jo priežiūra patogi ir nekelianti rūpesčių. Baseino apdailos medžiaga turėtų būti kuo mažesnio porėtumo, t.y. kuo mažesnio įgeriamumo, kad būtų praktiška ir atspari dėmėms. Tokia apdaila ir po dešimties ar daugiau metų vis dar puikiai atrodys. Idealios medžiagos drėgnose patalpose - visų rūšių dirbtinis akmuo. Šiomis medžiagomis galima iškloti ir dušo grindis - tai puikus pasirinkimas.
Baseinuose bei SPA ypač tinka lietas akrilinis akmuo. Lieto akmens įgeriamumas beveik nulinis, todėl lietos sienelės, takai, sienos, suoliukai ir kitos detalės nepelyja net jei patalpoje labai drėgna. Ant akrilinio akmens nesidaugina bakterijos ir grybeliai, kuriems paprastai patinka mikroskopiniuose plyšiuose užstrigę nešvarumai ir užsistovėjusi drėgmė. Lietas akmuo yra higieniškas ir vienalytis, jo gaminiai turi reikiamus higienos sertifikatus ir atitinka reikalavimus, keliamus net restoranuose, ligoninėse ir klinikose naudojamoms medžiagoms. Iš lieto akrilinio akmens galima sukurti bet kokios formos ar dydžio baseino ar pirties sienas bei sujungti jas tarpusavyje be tarpų, visiškai sandariai. Galima pagaminti bet kokio dizaino ir formos lietą dušo padėklą, suoliuką ir apdailą.
Lietu akmeniu galima apdailinti baseino bei baseinuose naudojamų dušų sienas, arba pastatyti atskiras apsaugines lieto akmens sieneles nuo purslų. Lieta sienelė gali būti lenkta, apsupanti dušą iš visų pusių ir be jokių kampų (žr. nuotraukas). Galimos ir kitokios formos. Lietą apsauginę sienelę ar apdailą galima sujungti su lieto akmens padėklu labai sandariai, be mikroskopinių tarpelių. Plokščių sudūrimai išilgai kraštinių ir kampuose šiek tiek užapvalinami, kad nebūtų stačių kampų ir kad būtų lengva valyti. Lieto akmens apdaila atrodo visiškai vientisa. Purslai nuo sienelių nepatenka pro sudūrimus tarp dušo sudedamųjų dalių, ypač tai svarbu prie grindų.
Žinomi akrilinio akmens gamintojai parduoda ne tik akrilinio akmens plokštes, bet ir standartinius įvairių išmatavimų ir formų lietus dušo padėklus bei gamyklines lietas plautuves. Jie dažnai užsakomi įrengiant visuomenines erdves, tokias kaip vandens parkai, baseinai, SPA ar kitos įstaigos. Tai ypač patogu architektams ir dizaineriams norint sutaupyti (akmens apdirbėjui nereikia mokėti už kiekvieno elemento gamybą) ir gauti greitesnį rezultatą. Standartinis, gamykinis lieto akmens dušo padėklas ar plautuvė bus pigesnis nei akmens apdirbėjo pagamintas pagal užsakymą. Kaina gali žymiai skirtis. Todėl prieš projektuojant patartina pavartyti akrilinį akmenį gaminančių firmų katalogus, kuriuose šalia akrilinio akmens plokščių rasite ir dušo padėklų bei plautuvių pavyzdžių. Gamyklinių dušo padėklų spalva dažniausiai būna balta, o formų ir dydžių pasiūla ribota, tačiau galbūt pasirinkimo pakaks norint sutaupyti.
Baseine, SPA, pirtyje ar vandens parke galima derinti akrilinį akmenį su kitomis dirbtinio akmens medžiagomis - kvarciniu akmeniu, presuotu akmeniu, keramika ir porcelianu. Iš šių medžiagų taip pat galima gaminti sienas, grindis, suolelius ir kitas detales. Vienintelis trūkumas gaminant baseino grindis ar apdailą pvz. iš keramikos yra tas, kad plokštumų sudūrimų neįmanoma užapvalinti ir visiškai paslėpti. Jei akrilinis dušo padėklas atrodo vientisas, tai iš kitų dirbtinio akmens rūšių pagamintos dušo grindys taip neatrodys. Bus matyti, kad jos sudarytos iš atskirų plokštumų (pažiūrėkite nuotraukas). Kampuose labiau užsilaikys drėgmė bei nešvarumai, tačiau ne bėda - juos galima išvalyti šepetėliu.
Visų čia išvardintų dirbtinio akmens medžiagų įgeriamumas (porėtumas) labai mažas arba jo visai nėra, todėl tokios baseinių apdailos, grindys, sienos ir suoliukai nepelys ir lengvai valysis. SPA ir baseinuose elegantiškai atrodanti keramika ir porcelianas, dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo nėra jautrūs drėgmei ir valikliams. Kitas didelis dirbtinių akmens medžiagų privalumas - plokščių plonumas. Dirbtinio akmens apdaila yra lengvesnė už natūralų akmenį, nes plokštės yra plonesnės. Jos užima mažiau vietos ant sienų, mažiau sveria, patogiau jas nešti ir montuoti. Tai ypač sumažina įrengimo bei logistikos kaštus ir taupo kiekvieną vidaus erdvės centimetrą.
Presuotas akmuo (arba dirbtinis granitas, ultra kompaktinis paviršius) yra brangesnė alternatyva už kitas dirbtinio akmens rūšis. Ši puiki medžiaga yra praktiška ir labai tinka baseinams ir SPA, jų sienoms, grindims, dušams. Jei netaupote - tai ideali, atspari, patvari, ilgaamžė medžiaga. Ji ypač kieta, nepelyja, nedyla, nenusidėvi, galima ją šveisti kuo tik norite, ji nebijo net stiprių rūgščių ir chemijos proiemonių, nekeičia spalvos, yra higieniška, nejautri nei ekstremaliam šalčiui nei karščiui, nei ugniai. Ultrakompaktinis paviršius - tai aukštųjų technoligijų pagalba pagamintas pats kiečiausias akmuo, prilygstantis granitui. Kainos skirtumas tarp ultrakompaktinio paviršiaus gaminio ir tokio paties gaminio iš kitų dirbtinio akmens medžiagų gali būti dvigubas (brangesnė ne tik pati medžiaga, bet ženkliai brangesnis ir jos apdirbimas). Norėdami nepermokėti dušo apdailai verčiau rinkitės kitas medžiagas, pvz. panašios išvaizdos keramiką ar porcelianą.
Baseinuose, SPA, pirtyse, hamamuose ir vandens parkuose įspūdingai atrodo ir natūralus akmuo. Iš natūralaus akmens luito galima išskaptuoti vientisą vonią, dušo padėklą ar fontaną, tačiau tai kainuoja nepigiai. Natūralus akmuo dažnai naudojamas baseinų ir SPA sienoms, grindims, takeliams, ypač Rytų šalyse. Visgi natūralus akmuo viešose patalpose, kuriose nuolat tvyro drėgmė bus mažiau praktiškos nei dirbtinių akmens masės medžiagų. Drėgname SPA ar baseine natūralus akmuo reikalaus daugiau priežiūros už dirbtinį akmenį. Norint išlaikyti nepriekaištingą natūralaus akmens išvaizdą, negalima leisti ant jo užsistovėti drėgmei ir nuolat reikia jį impregnuoti. Kitaip natūralus akmuo tampa dėmėtas, gali atsirasti pelėsis.
Visi natūralūs akmenys yra porėti. Vanduo į juos įsigeria lyg į kempines, o išgaruoja labai lėtai. Akmens impregnantai šią problemą išsprendžia, užpildydami ir uždarydami akmens poras, kad į jas negalėtų įsiskverbti vanduo. Tačiau impregnantus reikia naudoti nuolat, nepakanka impregnuoti tik vieną kartą. Laikui bėgant impregnantas išsiplauna ir išgaruoja, reikia impregnuoti iš naujo. Paprastai natūralaus akmens gaminius pakanka impregnuoti kartą per metus, tačiau drėgnoje patalpoje akmenį impregnuoti reikės dažniau.
Kur kas praktiškesnis sprendimas - natūralų akmenį naudoti baseinų detalėms ir puošybai. Pirčių ir saunų sienoms tinka bet kuri akmens masės medžiaga, tačiau tose vietose, kurios kontaktuoja su vandeniu, dirbtinis akmuo laikui bėgant įrodys, kad yra praktiškesnis. Natūralus akmuo sausose patalpose nereikalauja daug priežiūros. Iš natūralių akmenų praktiškiausias drėgnoje patalpoje yra granitas arba kvarcitas. Marmuras, travertinas ar oniksas yra daug jautresni drėgmei, rūgštims bei prausikliuose esančioms medžiagoms. Turint baseino grindis ar sienas iš šių akmenų reikia būti ypač atsargiems. Rūgštys marmurą, oniksą ir travertiną ėsdina labiau nei granitą ar kvarcitą, nuo chemikalų jie greičiau keičia spalvą.
Su vandeniu nesiliečiančioms baseino ar SPA sienoms tinka bet kuris natūralus akmuo, o tose vietose, kurios liesis su vandeniu, geriau rinktis dirbtinį akmenį. Nors išlaikyti puikią akmens išvaizdą galima visur, pagrindinis klausimas - kiek laiko ir pastangų tam norite skirti. Natūralus akmuo bėgant laikui be priežiūros puikiai atrodys tik sausose patalpose ar ten, kur nebus drėgmės ir vandens garų. Jei tingėsite natūralų akmenį drėgnoje patalpoje prižiūrėti, jis gali greit prarasti išvaizdą ir spalvą, o po kiek laiko pastebėsite ir pelėsių.