Akmeninės grindys ir terasos


Nuomonė: akmuo grindims ir lauko terasoms

 

Grindims dengti patalpose ir terasoms kloti lauke tinkamiausias natūralus akmuo yra granitas. Jis neslidus, netrapus, mažai dilus ir mažiau teplus nei daugelis kitų akmenų. Be to, granitas atsparus atmosferos poveikiui ir temperatūrų kaitai. Tvirtos ir ilgaamžės granitinės grindys ir grindiniai tiesiog nepamainomi viešose vietose, kurių paviršiai nuolat zulinami ir trinami. 

 

Granito būna fantastiškų spalvų ir raštų, tačiau išskirtinės granitinės grindys atsieis kelis kartus brangiau nei paklotos iš ekonominio varianto granito spalvų, kurios galbūt yra kiek nuobodokos. Kadangi ne egzotiška granito išvaizda turi įtakos jo kokybei ir kietumui, o jo tamsumas ar šviesumas, tai nerimauti neverta. Įprastos tamsių tonų granitinės grindys bus tokios pat geros kaip ir tamsios su egzotiniu piešiniu. Kuo granito spalva tamsesnė, tuo jis kietesnis, ir atvirkščiai - kuo granitas šviesesnis, tuo jis minkštesnis ir trapesnis.

 

Prabangioms grindims kloti tinka ir kvarcitas. Šio akmens kietumas, tvirtumas ir atsparumas prilygsta granitui, todėl jį taip pat galima naudoti lauke. Deja, lauko terasas kloti kvarcitu daugeliui yra per didelė prabanga. Kvarcito raštai įspūdingi, tačiau įspūdinga ir kaina. Biudžetas tokioms grindims turi būti dagiaženklis. Kur kas ekonomiškesnis variantas - terasa iš juodo ar pilko bazalto. Bazaltinė terasa, kaip ir granitinė, bus ilgaamžė, atspari temperatūrų kaitai, mažai dili, o svarbiausia - neslidi, nes bazaltas natūraliai nėra slidus. Kitų natūralių akmenų paviršių taip pat galima padaryti neslidų specialiai jį apdirbant.

 

Populiariausias akmuo vidaus grindims kloti yra marmuras, nors jis dukart minkštesnis, trapesnis bei dilesnis už granitą, kvarcitą ir bazaltą. Pažvelgus į elegantiškus klasikinius marmuro raštus nesunku atspėti kodėl. Marmurinės grindys namuose - išskirtinė prabangos detalė, reikalaujanti daug priežiūros ir dėmesio. Jomis rūpintis teks kur kas kruopščiau nei granitinėmis grindimis. Marmuru vaikščioti geriau apsiavus šlepetėmis nei batais, o ant jo išliejus skysčių reikia kuo greičiau juos nuvalyti. Marmuras jautrus net ir silpnoms rūgštims, kurios ėsdina jo kalkines daleles. Ant marmurinių grindų užtiškęs acto lašas ar sumindyta uoga gali pakeisti akmens spalvą, gali atsirasti dėmių.

 

Turbūt jau supratote, kad marmurinės grindys labiau tiks viduje nei lauke. Marmuras mažiau atsparus ekstremaliam orų poveikiui, o atmosferos tarša ir rūgštūs krituliai jame palieka pėdsakus. Kad marmurinės grindys būtų atsparesnės ir mažiau teplios, jas, kaip ir bet kokias kitas natūralaus akmens grindis, reikia impregnuoti. Skirtumas tas, kad vienus akmenis impregnuoti reikia dažniau nei kitus. Neišsigąskite - akmens impregnavimas yra paprasta procedūra. Jums tereikia nusipirkti akmens impregnanto, įtrinti juo grindis ir palikti išdžiūti. Impregnantai įsiskverbia į akmens poras ir jose pasilieka, neleisdami į jį įsigerti kitiems skysčiams. Akmuo tampa neteplus. Laikui bėgant impregnantas išsiplauna ir išgaruoja, todėl procedūrą reikia kartoti. Akmens grindis profesionaliai impregnuoja, atnaujina ir valo akmens priežiūros specialistai.

 

Panašių į marmuro savybių, tik dar trapesnės ir minkštesnės, yra onikso grindys. Onikso grindys klojamos retai, ir beveik išskirtinai tik prabangiose erdvėse. Nors vaizdas ir įspūdingas, bet toks pasirinkimas tikrai ne praktiškas, jei ant grindų vaikščiosite, o ne į jas žiūrėsite. Tačiau viskas įmanoma - net ir onikso grindų tobulą išvaizdą galima išlaikyti tinkamai jas prižiūrint. Po oniksinėmis grindimis galima įrengti apšvietimą, kurį įjungus visas grindų plotas įsižiebs kaip pasaka, nes šis akmuo laidus šviesai.

 

Dar dvi akmens rūšys, kurios pietų šalyse plačiai naudojamos kloti grindims ir lauko terasoms - travertinas ir smiltainis. Šių akmenų būna įvairaus kietumo ir dilumo, jų savybės gali labai skirtis priklausomai nuo kilmės vietos. Travertino ir smiltainio paviršius, kaip ir bazalto, natūraliai neslidus ir atrodo šiltas. Šiltesnio klimato sąlygomis travertinu ir smiltainiu galima drąsiai grįsti ir lauko terasas, bet šiaurės šalyse jis ne visur tinka. Šie akmenys jautresni atmosferos poveikiui ir temperatūrų kaitai nei granitas ar bazaltas. 

 

Puiki alternatyva natūralaus akmens grindims - grindys iš dirbtinio akmens. Tokių grindų nereikės impregnuoti, jas bus lengva valyti ir prižiūrėti net ir didžiausio eismo zonose. Grindys, dengtos didelio formato presuoto akmens (dar vadinamo dirbtiniu granitu), kvarcinio akmenskeramikos ir porceliano plokštėmis bus daug lengvesnės nei grindys iš natūralaus akmens, nes dirbtinio akmens plokštės plonesnės. Sutaupysite ne tik dalį transportavimo ir įrengimo kaštų, bet ir pora centimetrų patalpos aukščio erdvės. Dėl dirbtinio akmens plokščių plonumo ir lengvumo jos ypač tinka daugiaaukščiuose pastatuose, jas patogu montuoti mažose patalpose.

 

Kiečiausia ir mažiausio dilumo dirbtinio akmens medžiaga, toleruojanti maksimalų eismą patalpose yra presuotas akmuo. Grindis galima dengti vos 6 mm storio presuoto akmens lakštais. Presuotas akmuo tinka naudoti ir lauke, nes jis atsparus temperatūros ir drėgmės svyravimams. Visų rūšių dirbtinis akmuo yra neporėtas, todėl ant presuoto akmens, keramikos, porceliano grindų išlieti skysčiai į jas neįsigers, juos bus lengva nuvalyti. Grindų iš aukštos kokybės dirbtinio akmens vien pažiūrėję neatskirsite nuo tikro akmens grindų, todėl galite drąsiai apsvarstyti šį lengvesnio svorio ir daugeliu atvejų pigesnį variantą.

 


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt