Loading color scheme

Akrilinio akmens stalviršius lengva prižiūrėti

Akrilinio akmens stalviršius lengva prižiūrėti

Aukštųjų technoligijų pagalba pagaminti akrilinio akmens stalviršiai nepelyja, nedūlėja, netrupa ir neišsidėvi. Į praktiškai nesenstančią medžiagą neįsiskverbia bakterijos, grybelių sporos, neįauga apnašos. Jei po dešimties ar dvidešimties metų paviršius nebeblizga, pakanka gaminį nupoliruoti, ir jis vėl bus kaip naujas, lyg ką tik pagamintas. Kaip taip gali būti?

Unikalios akrilinio akmens savybės

Akrilinis akmuo gaminamas iš 2/3 natūralaus akmens ir 1/3 akrilinės dervos, įmaišant spalvos pigmento. Išeina aukščiausios kokybės neporėta medžiaga, kurią labai aukštoje temperatūroje (tam tikroje krosnyje) galima formuoti. Ji daugelio mėgiama ne tik dėl grožio ir tvirtumo, bet ir dėl praktiškumo.

Neporėta reiškia, jog ant tokio stalviršio išlieję burokėlių sulčių, vyno ar ištepę rašalu, nesunkiai nuvalysite paprastomis indų plovimo priemonėmis. Net jei ant balto stalo spalvotas balas paliksite kelioms dienoms, vėliau jas nuvalius žymių neliks. Todėl akrilinio akmens stalviršiai (ir kiti gaminiai) vertinami ne tik privačiose virtuvėse ir voniose, bet ir viešosiose įstaigose – restoranuose, ligoninėse, gydyklose.

Lanksti reiškia, kad aukštoje temperatūroje meistrai šią medžiagą gali lankstyti ir formuoti. Kam? Kad pagamintų jūsų plautuvę, lyg vienas kūnas įsiliejančią į stalviršį (sujungtą be jokių žymių), ar išlenktų apvalią stalo koją, jei tik tokios panorėsite. Taip sukuriami vingiuojantys turėklai, vonios, kupolai ir net įmantrių formų altoriai, kurių ir su žiburiu neatskirtum nuo originalo. Dėl akrilinio akmens lankstumo galima sukurti labai elegantiškus, lengvus baldus, netgi baldus-skulptūras.

Vientisa reiškia, kad gaminys bus vientisas. Kad ir kokio dydžio baldas, visos jo dalys bus tvirtai sujungtos be mažiausio tarpelio, be jokių siūlių ir žymių. Tai pagerins bendrą vaizdą, bus lengva valyti bei prižiūrėti, nesikaups dulkės ar nešvarumai.

Ekologiška reiškia, kad neskleidžia į aplinką cheminių junginių, todėl tokius baldus namuose gali turėti net alergiški žmonės. Dėl šios savybės akrilinio akmens stalviršiai plačiai naudojami gydymo įstaigose - odontologijos klinikose, ligoninėse, poliklinikose.

Lengvai remontuojama reiškia, kad sugadintus baldus galima pataisyti taip, kad neliktų nė žymės. O kas nutiktų, jei užmestumėte cemento luitą ir baldas įskiltų ar  išdūžtų? Ogi suremontavus geram meistrui pažeistos vietos net su padidinamu stiklu neįžiūrėtumėte.

Lengvai prižiūrima reiškia, kad pakanka stalviršį reguliariai nuplauti šiltu vandeniu su muilu. (Žr. straipsnio pradžią  - neporėtas, negraužia pelėsis ir neįsiskverbia bakterijos). Vengti abrazyvinių valymo pastų ir šepečių.

Trūkumai

Kadangi akrilinio akmens sudėtyje yra akrilinės dervos, ant tokių paviršių nederėtų statyti karštų keptuvių ir puodų, ypač plokščiadugnių. Pjaustydami produktus naudokite pjaustymo lentelę, o ne pjaustykite ant stalviršio. Nors ir kieta bei tvirta, šią medžiagą aštriu daiktu galima subraižyti, įkirsti, įpjauti. Taip nutikus nesijaudinkite – naujai nupoliravus baldą žymės neliks.

Žymiausi akrilinio akmens gamintojai

Dupont Corian, LG Hi-Macs, Staron