akmens medžiagų pristatymas architektūros studijoje "Heima"

 

Gegužės pabaigoje Baltic Stone konsultantai architektūros studijos Heima architektams surengė seminarą apie interjere naudojamas natūralaus ir dirbtinio akmens medžiagas. Šios studijos jaunų profesionalų komanda, patiries ir žinių įgijusi Lietuvos ir Olandijos universitetuose bei Šveicarijos, Belgijos, Ispanijos architektūros studijose, dirba su įvairaus mastelio ir paskirties architektūriniais objektais. Heimos profesionalams pristatėme dažniausiai interjere naudojamas natūralaus akmens rūšis ir žinomiausius dirbtinio akmens brendus. 

 

Heimos architektai seminare apie akmens medžiagas

 

Architektus domino natūralių akmenų savybių palyginimas ir skirtingų akmenų pritaikymas įvairios paskirties objektuose. Pasak architekto Povilo Daugio, kuris yra vienas iš studijos Heima įkūrėjų, itin svarbu klientams pateikti ne tik akiai mielus ir modernius, bet ir optimaliai praktiškus projektus, kur kiekvieno paviršiaus medžiaga būtų apgalvota bei atitiktų objekto ar individualios patalpos paskirtį. Pagrindiniai Heimos architektų projektuojami objektai - gyvenamosios ir visuomeninės paskirties architektūriniai statiniai, individualūs interjerai bei stambūs urbanistiniai kompleksai. Palyginimams ir aptarimams naudojome plačią Cereser natūralių akmenų paletę.

 

Seminaras apie akmenis architektūros studijoje Heima

 

Heimos architektai kiekvieną naują projektą pradeda tik nuodugniai išanalizavę jo kontekstą bei užsakovo poreikius, todėl komanda lygiai taip pat ėmėsi analizuoti modernių dirbtinių akmens masės medžiagų skirtumus ir technines galimybes. Aukštųjų technologijų pagalba pagaminti naujoviški paviršiai - ne tik gražūs, bet ir praktiški: tvirti, neteplūs, puikiai valosi ir netrupa. Jie ilgai nepraranda savo estetinių savybių. Konferencijų stalas buvo nukrautas keturių rūšių dirbtinio akmens medžiagų pavyzdžiais, kurių kiekvienas laukė savo eilės ir dėmesio.

 

Studijos Heima architektams pristatomos Cereser, Level ir Neolith medžiagų paletės

 

Nemažai Heimos architektų pagyrų teko dirbtinio kvarco medžiagoms, tokioms kaip Silestone ir Radianz, kurios savo tekstūra ir sudėtimi artimiausios natūraliam akmeniui. Dirbtinis kvarcas yra kietesnis, šiek tiek plastiškesnis ir mažiau trapus už natūralų akmenį, o jo spalvų paletė – itin plati. Tačiau spalvos ir raštai – tik priedas prie puikių esminių šios medžiagos savybių. Architekto Povilo Daugio nuomone, svarbu sukurti ilgalaikę išliekamąja vertę turinčius objektus ir nesivaikyti trumpalaikių madų tendencijų. Heimos projektuose daug dėmesio skiriama ergonomikai, patogumui bei nuolat besikeičiantiems šiuolaikinės visuomenės poreikiams. Ir niekad nepamirštama estetika.

 

 

Diskusijų sukėlė ir kitos interjero apdailos medžiagos – keramika ir presuotas akmuo. Plonesnės šių medžiagų plokštės, kurių storis siekia vos 6-12 mm, patogios dengiant sienas, grindis, židinius. Šiek tiek storesnės, 12-20 mm plokštės dažniausiai naudojamos stalviršiams. Šių medžiagų universalumas ir patogumas lenkia daugelį kitų interjere naudojamų madžiagų. Ypatingo dėmesio nusipelno pati kiečiausia dirbtinio akmens rūšis - presuotas akmuo, dar vadinamas dirbtiniu granitu. Šią unikalią medžiagą, kurios populiariausi brendai – Neolith, Dekton, Lapitec - gamina vos kelios kompanijos, nes tam reikia specialių technologijų, atkartojančių žemės gelmių karštį ir slėgį. Tokiomis ekstremaliomis sąlygomis suformuojama ypač kieta, visiškai natūrali ir aplinkos poveikiui atspari medžiaga.

 

 

Galiausiai dėmesys nukrypo į akrilinį akmenį (dar vadinamą lietu akmeniu) ir į lagaminus sudėliotus šių medžiagų pavyzdžius. Lietuvoje populiarūs Corian, Meganite, Staron akrilinio akmens brendai, bet yra ir kitų. Akrilinis akmuo savo savybėmis stipriai skiriasi nuo kvarcinio, keraminio, presuoto. Kadangi lietas akmuo aukštoje temperatūroje tampa lankstus, iš jo galima formuoti bet kokių formų plautuves ir nestandartinius, banguotus paviršius. Lieta plautuvė integruojama į stalviršį be matomų siūlių, todėl baldas atrodo vientisas. Akrilinio akmens stalviršiuose nelieka tarpų, kur galėtų kauptis nešvarumai, jie itin praktiški virtuvėje ir vonioje. Ši medžiaga turi reikiamus higienos sertifikatus, ją galima naudoti restoranuose, gydymo įstaigose, viešbučiuose.

 

 

Pabaigai pakalbėjome apie įvairiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius akmens apdirbėjus. Dauguma jų dirba ne tik su natūraliu akmeniu, bet ir su visokių tipų dirbtinio akmens medžiagomis. Akmens apdirbimo firmas lengva surasti interaktyviame Lietuvos akmens apdirbėjų žemėlapyje.

 


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt