Į akrilinio akmens stalviršius neįsiskverbia bakterijos, grybelių sporos, neįauga apnašos. Taip yra todėl, kad akrilo lakštai gaminami iš 2/3 natūralaus akmens ir 1/3 akrilinės dervos, papildomai įmaišant tik spalvos pigmento. Išeina aukščiausios kokybės neporėta medžiaga, mėgiama ne tik dėl grožio ir tvirtumo, bet ir dėl praktiškumo. Akrilinį akmenį meistrai aukštoje temperatūroje (tam tikroje krosnyje) gali formuoti. Jei po dešimties ar dvidešimties metų gaminio paviršius nebeblizga, pakanka jį nupoliruoti, ir jis vėl atrodys naujas, lyg ką tik pagamintas. Ar tikrai taip gali būti?
Jei ant akrilinio akmens stalviršio išliesite burokėlių sulčių, vyno ar ištepsite rašalu, nesunkiai jį nuvalysite įprastomis indų plovimo priemonėmis ir kempinėle. Be vargo pašalinsite net ant balto akrilinio akmens stalo keletą dienų paliktas spalvotas dėmes. Beporiai lieto akmens paviršiai neįgeria skysčių, todėl jie vertinami ne tik privačiose virtuvėse ir voniose, bet ir viešosiose įstaigose – restoranuose, ligoninėse, gydyklose.
Aukštoje temperatūroje akrilinio akmens plokštę meistrai gali lankstyti ir formuoti. Kam? Kad išlankstytų jūsų plautuvę, lyg vienas kūnas įsiliejančią į stalviršį (sujungtą be jokių žymių), kad išlenktų apvalią stalo koją, jei tik tokios panorėsite. Taip sukuriami vingiuojantys turėklai, vonios, kupolai ir net įmantrių formų altoriai, kurių ir su žiburiu neatskirtum nuo originalo. Dėl akrilinio akmens lankstumo galima pagaminti elegantiškus, lengvus baldus, netgi baldus-skulptūras.
Akrilinio akmens virtuvės sala, registratūra ar stalas bus vientisas, nebent norėsite kitaip. Kad ir kokio dydžio baldas, visos jo dalys bus tvirtai sujungtos be mažiausio tarpelio, be jokių siūlių ir žymių. Nematomi lakštų sujungimai pagerina bendrą vaizdą, palengvina gaminio valymą bei priežiūrą, nelieka tarpų nešvarumams kauptis. Iš akrilinio akmens galima sukurti įspūdingų apimčių ir formų architektūrinių detalių.
Kai kurie akrilinio akmens lakštai praleidžia iš kitos pusės sklindančią šviesą, todėl tinka kūrybiškai naudoti interjere. Iš tokių lakštų galima suformuoti šviečiančias registratūras, kolonas, dekoratyvines sienas. Tam baldų vidinėje pusėje įmontuojamos LED juostos arba kiti šviesos šaltiniai. Tamsiu paros metu tokie baldai skleidžia jaukų apšvietimą.
Šviesos nepraleidžiančiuose akrilo paviršiuose galima išfrezuoti šviečiančias raides ir ornamentus - tereikia iš blogosios pusės paploninti lakšto storį ir baldo viduje įmontuoti LED šviestuvus. Tada įjungus šviesą baldas nepersišvies, o šviesą skleis tik išfrezuotos detalės. Šviesos ryškumas priklausys nuo išfrezuoto sluoksnio storio. Šviečiančius ornamentus galima įkomponuoti visame sienos plote arba tik tam tikrose vietose, pvz. išfrezuoti šviečiantį firmos logotipą, kuris išjungus šviesą išnyktų.
Akrilinis akmuo neskleidžia į aplinką cheminių junginių, todėl tokius baldus namuose gali turėti net alergiški žmonės. Dėl šios savybės akrilinio akmens stalviršiai mėgiami gydymo įstaigose - odontologijos klinikose, ligoninėse, poliklinikose, net operacinėse gaminamos plautuvės ir stalai iš akrilinio akmens.
Sugadintus akrilinio akmens baldus galima pataisyti taip, kad neliktų nė žymės. O kas nutiktų, jei ant stalviršio užmestumėte cemento luitą ir baldas įskiltų ar išdūžtų? Kai meistras jį suremontuos, pažeistos vietos neįžiūrėsite net su padidinamuoju stiklu. Po kelerių metų stalviršio paviršius nebeblizga? Maža bėda - pakanka jį nupoliruoti, kad vėl atrodytų kaip naujas.
Akrilinio akmens stalviršį pakanka reguliariai nuplauti šiltu vandeniu su muilu. Ir viskas. Svarbiausia - venkite abrazyvinių valymo pastų ir šepečių. Tam tikri valikliai ir cheminės medžiagos gali pažeisti akrilinių stalviršių paviršių ir pakeisti spalvą. Reikėtų vengti ir sąlyčio su kanalizacijos bei orkaičių valikliais, dažų nuėmikliais, tirpikliais, acetonu.
Kadangi akrilinio akmens sudėtyje yra akrilinės dervos, ant šių paviršių nederėtų statyti karštų keptuvių ir puodų, ypač plokščiadugnių. Pjaustydami produktus naudokite pjaustymo lentelę, o ne pjaustykite ant stalviršio. Nors ir kieta bei tvirta, šią medžiagą aštriu daiktu galima subraižyti, įkirsti, įpjauti. Taip nutikus nesijaudinkite – naujai nupoliravus baldą žymės neliks.
Staron, Corian, Meganite